Przemiany z roku 1989 otworzyły w naszym kraju możliwości powstawania i rozwoju prywatnej przedsiębiorczości. Skorzystali z tego również panowie Piotr Omieciński i Jerzy Przybysz, którzy w roku 1991 zarejestrowali w Jeleniej Górze spółkę cywilną pod nazwą Hiltur. Przyjmując branżę rowerową za główny kierunek działalności, po kilku miesiącach przenieśli siedzibę z ul. Kilińskiego 21 na ul. Poznańską 4 oraz zmienili nazwę spółki na P.H.U. PRO-BIKE.

Realizując podstawowy cel każdej firmy, jakim jest rozwój prowadzący do zwiększania przychodu, po otwarciu sklepu rowerowego w Jeleniej Górze spółka PRO-BIKE uruchomiła sprzedaż hurtową dla sklepów rowerowych. Poza częściami i akcesoriami rowerowymi w ofercie znalazły się również rowery marki SCOTT, których wyłącznym dealerem na pięć ówczesnych województw (obecnie tworzących województwo dolnośląskie) spółka PRO-BIKE została w 1992 roku.

W latach dziewięćdziesiątych spółka rozwijała działalność dzięki nowym kontaktom handlowym nawiązywanym podczas targów rowerowych w Katowicach, Bydgoszczy i Poznaniu, w których uczestniczyła jako wystawca. Natomiast wizyty na międzynarodowych targach rowerowych w Kolonii, Friedrichshafen, Mediolanie i Tajpej zaowocowały rozwojem prowadzonego przez spółkę importu części i akcesoriów rowerowych z takich krajów, jak: Chiny, Tajwan, Japonia, Malezja, Singapur i Indonezja. Wśród partnerów handlowych spółki znalazły się takie światowe firmy, jak: KMC, Xerama, Alhonga, VP Components, Prowhell, Echowell, Chin Haur, Velo, Ddk, Giyo, Assess, Neco, Brakco oraz Union.

Równolegle z pozyskiwaniem nowych dostawców z Dalekiego Wschodu i Europy (będących producentami części rowerowych) spółka PRO-BIKE nawiązała współpracę z krajowymi dostawcami części i rowerów. Głównymi partnerami krajowymi zostały takie firmy, jak: Giant, Howk, Unibike, MBK, Wheeler, KTM, SCOTT (ponownie) a wśród dostawców rowerowych części i akcesoriów: Shimano, Velo, CST, Mactronic, Rojax i Bikeman.

Pierwszy „oddział PRO-BIKE” został uruchomiony we Wrocławiu. W 1997 roku we własnym wyremontowanym obiekcie przy ul. Pięknej 24 uruchomiono sklep rowerowy z serwisem i hurtownią.

Gdy w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych zaczęły powstawać pierwsze prywatne montownie rowerów. Klientami spółki PRO-BIKE zostały wówczas między innymi: Inter Bike, Arkus Dębica, Enigma Pajęczno, Kross i Ital Bike.

Poza prowadzeniem sprzedaży towarów i usług Spółka PRO-BIKE zajmowała się propagowaniem jazdy rowerowej poprzez wielokrotne fundowanie nagród w wyścigach kolarskich np.: „Bałtyk Karkonosze Tour”. W latach dziewięćdziesiątych spółka dwukrotnie była organizatorem i głównym sponsorem zawodów MTB na górze Szybowcowej w Jeleniej Górze podczas których realizowano pięć wyścigów dla poszczególnych kategorii - relacjonowanych przez lokalne radio. Spółka PRO-BIKE sponsorowała również takie sławy kolarskie, jak: Maja Włoszczowska czy Beata Sałapa na początku ich karier kolarskich.

Na bazie wcześniejszych doświadczeń z uruchomionego punktu we Wrocławiu został uruchomiony „Oddział PRO-BIKE” w Warszawie, który zajmował się zaopatrywaniem sklepów i hurtowni rowerowych.

W 2001 roku spółka przekształciła się w spółkę jawną. Wprowadzona w spółce pełna księgowość pozwoliła na opracowanie akordowego systemu wynagradzania spółek obsługujących sprzedaż w uruchomionych już oddziałach. System ten stanowił podstawę dalszego harmonijnego rozwoju spółki PRO-BIKE. Ścisła ewidencja ponoszonych kosztów według rodzajów i według podmiotów oraz przychodów generowanych przez te podmioty pozwoliły na bieżąco analizować uzyskiwane efekty, co stanowiło podstawę właściwego zarządzania spółką.

Trzeci „Oddział PRO-BIKE” uruchomiony został w Łodzi, również zajmował się zaopatrywaniem sklepów oraz serwisów rowerowych w części i akcesoria rowerowe.

W latach 2000 – 2010 Spółka Pro-Bike prowadziła sprzedaż rowerów marek: GIANT, HAWK, KTM oraz była polskim importerem rowerów marki FUJI. W tym okresie powstała w Jeleniej Górze montownia rowerów, składająca rowery o nazwie X-Pro. Rowery te, do dziś można spotkać na ulicach oraz w karkonoskich wypożyczalniach.

W Warszawie w 2010 rozszerzono działalność o sprzedaż detaliczną, która jako: „Oddział Sklep Warszawa” była prowadzona w lokalu przy ul. Igańskiej 34.

Od roku 2011 wrocławski sklep uzyskał status „Dealer marki Scott”. (w kolejnych latach również jeleniogórski sklep ponownie został dealerem tej marki).

W 2014 roku utworzony został Team kolarski: „PRO-BIKE SCOTT WROCŁAW”, zawodnicy odnosili swoje indywidualne zwycięstwa na zawodach Bikemaratonu. W tym roku uruchomiony został 2 sklep przy ul. Litewskiej 16H.

W 2015 roku oddział we Wrocławiu został Dealerem marki UNIBIKE, którą wprowadził następnie do pozostałych sklepów spółki Pro-Bike.

Zdobywane przez lata doświadczenie zaowocowało uruchomieniem kolejnych sklepów detalicznych, w 2016 przy ul. Wałbrzyskiej 1B a w 2019 roku sklepu przy ul. Tarnogajskiej 5/9. W ten sposób na koniec 2019 roku „Oddział Wrocław” poza hurtownią posiadał cztery sklepy detaliczne, a jego udział w budowaniu dochodu spółki PRO-BIKE przekraczał 50%.

Do końca 2019 roku spółka PRO-BIKE cieszyła się uznaną renomę wśród firm krajowych, oraz zagranicznych. Na wniosek pana Jerzego Przybysza spółka Pro-Bike od 01 stycznia 2020 jest w stanie likwidacji.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.bike-skicenter.pl
oraz naszego panelu B2B: www.bike-skicenter.pasaz24.pl – w ramach bezpośredniego importu prowadzimy sprzedaż produktów marek:

  • KMC Chain
  • VP Components – Pedały, wkłady suportowe, chwyty
  • DDK – siodła oraz chwyty
  • Kalloy Uno – kierownice, sztyce podsiodłowe, wsporniki kierownicy
  • Giyo – pomki ręczne oraz podłogowe.

Nieustanie powiększamy naszą ofertę handlową dla:

  • montowni rowerowych
  • sklepów oraz serwisów rowerowych
  • klientów indywidualnych

Aktualne dane kontaktowe:

Wrocław
71 336 28 54
601 976 740
zamowienia@bike-skicenter.pl

Łódź
42 672 90 08
509 359 466
lodz@bike-skicenter.pl

Warszawa
609 170 059
warszawa@bike-skicenter.pl